Godziny otwarcia
Czas

6:00-17:00
OD PON. DO PT.

Czas

ul. Wiązowa 5
tel. 61 832 14 41 Poznań

Muchomorek

styczeń 2021

Data: 04 Stycznia 2021

Muchomorek

Wigilia Przedszkolna 2020

Data: 22 Grudnia 2020

Muchomorek

Opis uroczystości

Data: 14 Grudnia 2020

 Przedszkolne wspomnienia…

W środę 25 listopada  w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne dla dzieci święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko wykonało swojego misia w formie plastycznej. Były misie małe i duże, szare, brązowe czy bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek
o tematyce misiowej. Dzieci brały udział w misiowym quizie, odczytały list od "Misiaka",
w którym przypomniały sobie "misiowych" bohaterów literackich i filmowych. Przedszkolaki układały historyjki obrazkowe z Misiem Kinolkiem w roli głównej oraz poznały sposoby na radzenie sobie ze złością. To Miś Zdziś pokazał dzieciom, jak się złości pozbywa, a jak jej czasami używa. Był to bardzo radosny czas i to pomimo braku pluszowych przyjaciół w sali... ale od czego jest wyobraźnia!

 

Kilka dni później, 30 listopada obchodziliśmy przedszkolne Andrzejki. W każdej z grup odbywały się wróżby i zabawy tematyczne, nie zabrakło też lania wosku! Niektórym udało się odczytać, kim będą w przyszłości i jakie życie ich czeka, inni zaś dowiedzieli się, które kraje odwiedzą podczas najbliższych wakacji. Tańczyliśmy przy wesołej muzyce, jedliśmy pierniki bez użycia rąk… Śmiechu było co niemiara! Jedno wiemy …takie wróżby trzeba traktować z przymrużeniem oka.

 

No i najbardziej wyczekiwany dzień! Mikołajki, które obchodziliśmy 7 grudnia (maluszki dzień później). Ten Mikołaj to nas nieźle urządził! Obchodził nasze przedszkole dookoła
i dzwonił swoim dzwonkiem. Widzieliśmy go tylko z okna, bo gdy tylko poszliśmy go szukać, to gdzieś się schował! A co najlepsze… po powrocie do sal pod choinkami znaleźliśmy prezenty! Co za Mikołaj! Może za rok uda nam się go złapać? Żeby nie było nam tak łatwo Św. Mikołaj zostawił nam list z zadaniami, w końcu na prezenty trzeba trochę zasłużyć. Musieliśmy zaśpiewać Mikołajowi świąteczną piosenkę (przecież on wszystko słyszy!), przejść przez mikołajkowy tor przeszkód,  przygotować piękne ozdoby do naszych sal, udekorować choinkę, zatańczyć specjalny taniec …uff… W tajemnicy zdradzimy, że Niedźwiadki, to nawet po angielsku śpiewały!