Godziny otwarcia
Czas

6:00-17:00
OD PON. DO PT.

Czas

ul. Wiązowa 5
tel. 61 832 14 41 Poznań

Muchomorek

Zajęcie plastyczne w grupie \"Niedźwiadków\"

Data: 04 Listopada 2019

Dnia 25 października 2019r. zajęcia plastyczne przeprowadziła w grupie Niedźwiadków mama Zuzi M. Wykorzystaliśmy do tej pracy jesienne liście z naszego przedszkolnego ogrodu. Pani Magda przyniosła jeszcze wiele guzików tasiemek oraz sznurków, które przydały się do zrobienia ramek dla naszych jesiennych obrazów. Bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i cieszymy się już na następne spotkanie poświęcone zimie. 

Muchomorek

Święto Pyry

Data: 20 Października 2019

Dnia 17 października 2019r. obchodziliśmy Święto Pyry. W związku ze zwróceniem szczególnej uwagi na przyrodę wokół nas, Święto w tym roku przebiegło na naszym ogródku przedszkolnym.

Dzieci z całego przedszkola po wspólnym śpiewie przystąpiły do degustacji pieczonych pyr. Dla smakoszy była możliwość posolenia lub okraszenia ich gzikiem. Następnie dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem ziemniaków. Na przygotowanych stanowiskach dzieci mogły zmierzyć się w rzucie pyrą do celu, w skokach w workach po ziemniakach, w noszeniu  pyry na łyżce oraz wożeniu na taczce.

Obiad w tym dniu nie był również dla wszystkich niespodzianką-czekała na nas zupa ziemniaczana i placki ziemniaczane.

Konkurencje wzbudziły wiele emocji i radości!

Muchomorek

Spotkanie z mamą Saszy

Data: 20 Października 2019

Dnia 10 października 2019r. zaprosiliśmy do grupy Niedźwiadków – mamę Saszy- naszej nowej koleżanki rodem z Ukrainy. Zainteresowani jej językiem, sposobem mówienia, postanowiliśmy, że co miesiąc będzie nas odwiedzała i przybliżała kulturę, literaturę, język tego kraju.

Przedstawiliśmy się sobie. Okazało się że imię Sasza pochodzi od imienia Aleksandra tak jak u nas Ola.

Mama tym razem przeczytała nam książeczkę „Kołosok” czyli kogut – tłumacząc niezrozumiałe zwroty. W związku z tym że, mówimy o jesieni(osin) przytoczyła nazwy ukraińskie warzywom (frukty) i owocom (owoczi). Okazało się, że wiele z nich jest taka sama w j. ukraińskim i polskim.