Godziny otwarcia
Czas

6:00-17:00
OD PON. DO PT.

Czas

ul. Wiązowa 5
tel. 61 832 14 41 Poznań

Muchomorek

Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej

Data: 12 Stycznia 2020

Dnia 8 stycznia 2020r.  miało miejsce spotkanie ze Strażą Miejską pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Nasz gość opowiedział nam o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie zabaw zimowych. Powiedział gdzie powinniśmy zjeżdżać na sankach i jeździć na łyżwach, jak zachować ostrożność w czasie rzucania śnieżkami. Aby być dobrze widocznymi w czasie tych ferii- dostaliśmy element odblaskowy.

Muchomorek

Wigilia

Data: 12 Stycznia 2020

Dnia 18 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu zgodnie z tradycją odbyła się Wigilia. Już od rana gościliśmy Gwiazdora, z którym robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W dalszej części uroczystości wspólnie z Gwiazdorem bawiliśmy się przy muzyce, śpiewaliśmy świąteczne piosenki, rozwiązywaliśmy zagadki i rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach. Na pożegnanie otrzymaliśmy od Gwiazdorka prezenty. O południu wszyscy usiedliśmy do stołów, aby zjeść uroczysty obiad, podzielić się opłatkiem, smakować wigilinych potraw.

Muchomorek

Wycieczka do biblioteki im. Raczyńskich przy ulicy Osinowej.

Data: 12 Stycznia 2020

Dnia 17 grudnia 2019r. dzieci z grupy Wiewiórek po raz kolejny były w Bibliotece im. Raczyńskich przy ulicy Osinowej. Tym razem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej pt. "Bożonarodzeniowe zwyczaje". W trakcie spotkania słuchały opowiadania o świątecznych tradycjach, wykonywały bombki, którymi przyozdobiły biblioteczną choinkę a dla siebie każde dziecko zrobiło Mikołaja.